درب، پنجره و نرده آلومینیومی

اطلاعات پروژه
جزئیات پروژه

فروش آلومینیوم سیستم های دوجداره آلومینیومی به دو صورت درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و ترمال بریک پروفیلهای تولید شده به صورت خام و با رنگهای استاتیک و انودایز بر اساس سفارش عرضه میگردد. Aluminium  چرا درب و پنجره آلومینیومی؟ به طور کلی درب پنجره به عنوان یکی از مهم ترین اجزا ساختمان می […]

جزئیات بیشتر در مورد پروژه

فروش آلومینیوم

سیستم های دوجداره آلومینیومی به دو صورت درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و ترمال بریک

پروفیلهای تولید شده به صورت خام و با رنگهای استاتیک و انودایز بر اساس سفارش عرضه میگردد.

Aluminium

 چرا درب و پنجره آلومینیومی؟

به طور کلی درب پنجره به عنوان یکی از مهم ترین اجزا ساختمان می باشد که در انواع نمونه های آلومینیومی-یوپی وی سی-چوبی-آهنی و …. ارائه می گردد که با توجه به مبحث مهمه بهینه سازی انرژی و عایق کاری ساختمان ها و سهم 47 درصدی درب و پنجره در این زمینه امروزه درب و پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVCبسیار پرکاربردتر می باشند ،هر دوسیستم درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی هردو مزایای خاص خود را دارند که به طور کلی برای UPVCعایق بندی بهتر و برای آلومینیوم  ظرافت و زیبایی را میتوان بیان کرد.

انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم:

سیستم های دوجداره آلومینیومی به دو صورت درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و ترمال بریک(Thermal break) تقسیم میشوند.

باتوجه به رسانا بودن آلومینیوم این سیستم رسانای گرما و سرما می باشد،آلومینیوم اختصاصی یک تکه پروفیل ساده الومینیومی می باشد اما آلومینیوم ترمال بریک شامل یک لایه پلی آمید بین دو لایه آلومینیوم قرار گرفته است و تا حدوده  زیادی در عایق بندی بهترسیستم های آلومینیومی تاثیر گذاشته است.

در ادامه به معرفی انواع مدل های بازشو سیستم های آلومینیومی می پردازیم،لازم به ذکر است که گروه صنعتی پاردیک به عنوان نماینده رسمی پروفیل های آلومینیوم برندهایGa،رینرز(Reynaers)و آکپا در اصفهان با فعالیت در سراسر ایران انواع سیستم های الومینیوم اختصاصی و ترمال بریک این سه برند معتبر را با بهترین کیفیت تولیدی فوم ایتالیا به شما عزیزان ارائه می نماید.

مقالات تخصصی درب و پنجره آلومینیومی

مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC

استقامت پنجره: با توجه به استحکام کششی بیشتر قاب آلومینیومی، این پنجره‌ها استقامت و قدرت بیشتری در تحمل بار و شرایط خاص آب و هوایی دارا هستند.
تفاوت در عایق‌بندی: با توجه به ویژگی‌های پروفیل upvc در مقایسه با آلومینیوم پنجره‌های upvc عایق‌های صوتی و حرارتی بهتری محسوب می‌شوند
تنوع پروفیل و زیبایی در رنگ‌بندی: قاب پی‌وی‌سی ویستابت دارای دو قاب ۶ و ۷ سانتی‌متری است در حالیکه قاب آلومینیومی دارای تنوع قاب از ۴ تا ۱۵ سانتی‌متر است تنوع فریم‌ها در آلومینیوم بیشتر از upvc است و همچنین به دلیل آنادایز شد پروفیل‌های آلومینیومی این پنجره‌ها از زیبایی بالایی برخوردار هستند.
تفاوت ابعاد بازشو: با توجه به استحکام و سایزهای پروفیل آلومینیوم امکان ساخت پنجره‌هایی با ابعاد بزرگتر وجود دارد که باعث می‌شود ابعاد بازشو در پنجره‌های آلومینیوم تنوع بیشتری داشته باشد.

انواع پروفیل‌های آلومینیوم
پروفیل پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک:

پروفیل‌های Thermal break  (با شکست حرارتی) پروفیل‌هایی هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌اند.پلی‌آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه‌های پلی‌آمید هستند. تیغه پلی آمید در پروفیل پنجره های آلومینیومی ترما بریک مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می‌شود. نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است.

پروفیل پنجره‌های آلومینیومی نرمال:

پروفیل‌های نرمال، پروفیل‌های آلومینیومی با همه ویژگی‌های ذکر شده درباره آلومینیوم است که فاقد قطعات پلی‌آمید است و در مقایسه با نوع ترمال ویژگی‌های عایق بودن را کمتر داراست. همچنین استقامت کمتری در مقایسه با پروفیل‌های ترمال بریک دارند.

 

ویژگی‌های پنجره دوجداره آلومینیوم:

مقاومت:

فریم آلومینیومی مقاوم‌تر از فریم‌های ساخته شده از چوب‌های و یا آهن و یو‌پی‌وی‌سی و همچنین ارزان‌تر است. و میزان انقباض و انبساط کمتری در مقایسه با متریال نام‌برده داراست. همچنین در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب وبارش باران و آلودگی هوا و گرد و غبار مقاوم است و غیر قابل اشتعال است. پنجره دوجداره آلومینیومی از نظر مقاومت در برابر رطوبت، در و پنجره آلومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبرگلاس است. در و پنجره‌های آلومینیومی عایق صوتی و حرارتی مناسبی هم محسوب می‌شوند. پنجره‌های آلومینیومی تا ۶۰ درصد در مقابل گرما و سرما عایق حرارتی هستند.  همه این عوامل باعث می‌شود طول عمر پنجره‌های آلومینیومی افزایش پیدا کند و همین عوامل، تفاوت قیمت پنجره آلومینیومی را با upvc به صرفه می‌کند.

اکثر فریم‌های آلومینیومی با پوششی از اکسید به فروش می‌رسند. این پوشش قادر به از بین بردن مشکل خوردگی و سوراخ شدن فریم می‌شود که موجب می‌شود فریم پروفیل نسبت به رطوبت، ایمن شود. لذا در و  پنجره آلومینیومی انتخابی ایده‌آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند. همچنین چارچوب در‌های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و در فلزی نیز دچار خش و خوردگی می‌شود.

قدرت پنجره آلومینیومی:

با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب آلومینیومی نازک‌تر در مقایسه با دیگر فریم‌ها، درب محکم‌تری را فراهم می کند. وزن پنجره آلومینیومی یک سوم پنجره‌های آهنی است.همچنین نسبت وزن به استحکام استثنایی است.

نصب آسان پنجره آلومینیومی:

درب آلومینیومی بسیار سبک‌تر از فریم درهای معمولی است. سبک وزن بودن طبیعی این درها نصب آن را آسان‌تر می‌کند.

حفظ و نگهداری آسان:

نگهداری و حفاظت از در و پنجره آلومینیوم راحت است. چنین فریم‌هایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد. معمولا نیازی به نقاشی‌های منظم و یا رنگ‌آمیزی برای حفظ ظاهر سطح آلومینیوم وجود ندارد.

زیبایی و تنوع رنگی:

در و پنجره‌های آلومینیومی تنوع بسیار بالایی در رنگ‌آمیزی دارند همچنین در پنجره‌های آنادایز شده از زیبایی بالایی برخوردار هستند.

پروفیل آلومینیومی دوجداره نرمال
مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC
مزایای استفاده از پنجره upvc

اگر به دنبال شیشه‌های دوجداره و سه جداره برای عایق‌بندی ساختمان خود هستید، پنجره‌های upvc گزینه خوبی برای شما هستند. برخی از مزایای این پنجره‌ها:

 • این پنجره‌ها عایق خوبی برای حرارت محسوب می‌شوند، می‌توانید با این انتخاب در هزینه‌های حرارتی خود در تابستان و زمستان صرفه‌جویی کنید.
 • پنجره‌های upvc به سرعت و آسان، نصب می‌شوند.
 • Upvc دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است؛ طرح چوب، لمینیت و رنگ‌آمیزی متنوع به شما امکان طراحی و انتخاب بیشتری خواهد داد.
 • قیمت پنجره‌های upvc در مقایسه با آلومینیوم ارزانتر است.

پنجره آلومینیوم:

 • آلومینیوم متریال قویتری در مقایسه با upvc است به این معنا که پنجره‌های آلومینیومی با ظاهر باریکتر می‌تواند با توجه به فریم‌های مختلف سطح بالایی از شیشه را تحمل می‌کند. به همین دلیل در ساختمان‌های تجاری و اداری بسیار محبوب است. همچنین برای پنجره‌های وسیع در خانه گزینه مناسبی است.
 • پنجره‌های آلومینیومی سازگار با محیط زیست هستند. به گونه‌ای قابل بازیافت هستند که آلومینیوم بازیافت شده بسیار با کیفیت است.
 • آلومینیوم انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه با upvc داراست.
 • طیف رنگ‌های موجود در آلومینیوم شگفت‌انگیز است و امکان انتخاب را برای شما فراوان کرده است.
 • با توجه به آزمایش‌های متعددی که روی آلومینیوم انجام گرفته است این ماده مقاومت بسیار بالایی در شرایط خاص جوی داراست.
پروفیل پنجره های دوجداره آلومینیومی نرمال
 • در و پنجره‌هاي آلومینیومی نرمال كه يك سيستم بسيار پيشرفته آلومينيومي است در انواع قالب‌هاي اختصاصي با مقاطع ۴۰ و۶۰ و رنگ‌هاي بسيار متنوع ساخته و نصب ‌مي‌گردد .از امتيازات برجسته سيستم‌هاي اختصاصي مقاومت آنها در برابر عوامل جوي ، باران و بادهاي شديد و نداشتن لرزش است . آب بندي و هوابندي كامل و جمع‌نشدن آب درهنگام بارندگي و گردوغبار در لبه پنجره‌های آلومینیومی نرمال از ويژگي‌هاي اين محصول مي‌باشد و به آساني و سريع مي‌توان آنها را تميز كرد .
 • پروفیل پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک
 • پروفیل آلومینیومی ترمال بریک ماده عایقی است که در سمت خارجی چارچوب پنجره های آلومینیومی دوجداره قرار می گیرد. این مواد برای جلوگیری از جریان حرارتی که در مقاطع فلزی قاب ها اتاق می افتد ضرورت داشته و پوشش حرارتی ساختمان را تشکیل می دهند. ماده ترمال بریک که مانع از هدایت حرارت می شود برای جدا کردن دو متریال یا دو سازه که دارای هدایت حرارتی بالایی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.
 • درب و پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی دنیا محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بر یک عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است. لازم به ذکر است که پروفیل ترمال بریک آلومینیومی در عین زیبایی و ظرافت تمامی قابلیت های پنجره های یو پی وی سی را نیز دارا می باشد.
 مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک
 • مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
 • مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
 • زیبایی فوق العاده ، تنوع رنگ زیاد
 • غیر قابل اشتعال
 • عایق صوتی
 • عایق رطوبتی و حرارتی
 • ایمن در مقابل سرقت و زلزله
 • مقاوم در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب وبارش باران
چرا باید از گالوانیزه در دوجداره آلومینیومی استفاده کنیم؟

استفاده از گالوانیزه برای استحکام بخشی و همچنین تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی وارد شده (شامل بارهای خارج و بارهای مستقیم) به پنجره از الزامات غیر قابل انکار سیستم پنجره های دوجداره می باشد و اینکه ادعا می شود میتوان برای پروفیلی خاص از گالوانیزه استفاده نکرد،بی پایه و اساس بوده و هیچ پشتوانه فنی علمی و یا استانداردی ندارد و در هیچ یک از استانداردهای تدوین شده چه در ایران و چه در سایر کشورها چنین موضوعی وجود ندارد.

معایب و مزایای پنجره دوجداره آلومینیوم

از نظر مقاومت در برابر رطوبت، درب آلومینیومی قابل رقابت با فولاد ضد زنگ و یا فایبر گلاس است.

اکثر فریم های آلومینیومی با پوششی از اکسید در خرده فروشی ها به فروش میرسند.

این پوشش قادر به از بین بردن مشکل خوردگی و سوراخ شدن فریم درب است که موجب میشود فریم درب نسبت به رطوبت و بی توجهی که در نگهداری از آن ممکن است صورت بگیرد، ایمن شود.

لذا درب آلومینیومی انتخابی ایده آل برای درهای بیرونی است که باید در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاومت کنند.

چارچوب درب های چوبی در مقابل رطوبت ایمن نیست و درب فلزی نیز دچار خش و خوردگی می شود.

قدرت بیشتر پنجره آلومینیوم

با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب آلومینیومی نازک تر در مقایسه با دیگر فریم ها، درب محکم تری را فراهم می کند.

فریم آلومینیومی مقاوم تر از فریم های ساخته شده از چوب های جنگلی و یا آهن و مس و همچنین ارزان تر است.

نصب آسانتر پنجره آلومینیومی

درب آلومینیومی بسیار سبک تر از فریم دربهای معمولی است. سبک وزن بودن طبیعی این دربها نصب آن را آسان تر میکند.

حفظ و نگهداری راحت تر پنجره الومینیوم

نگهداری و حفاظت از درب الومینیوم راحت تر است.

چنین فریمهایی را می توان به طور مرتب با اسفنج مرطوب پاک کرد.

معمولا نیازی به نقاشی های منظم و یا رنگ آمیزی برای حفظ ظاهر سطح الومینیوم وجود ندارد

مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC

آلومینیوم رسانای گرماست و حرارت را به خوبی از خود عبور می دهد.

مثلا در ساخت رادیاتورهای ساختمان که برای گرمایش استفاده می شود از آلومینیوم استفاده می کنند.

استفاده از پنجره های آلومینیومی باعث می شود که حرارت داخل خانه و محل کار به آسانی به بیرون رود و اتلاف انرژی بسیار زیادی بوجود بیاید.

برای حل این مشکلات کارخانه های تولیدکننده پنجره های آلومینیومی از جمله شرکت درب و پنجره دوجداره چهلستون ، به درب و پنجره خود ماده ای به نام ترمال بریک – Thermal Break اضافه می کنند. اضافه کردن این ماده به فریم پنجره اگرچه باعث افزایش میزان عایق بودن پنجره می شود ، اما یکپارچگی فریم پنجره را از بین می برد.

علت این امر تفاوت انسجام و محکمی این ماده با آلومینیوم است. اما بزرگترین مشکل این راهکار ، افزایش قیمت بسیار زیاد این نوع از پنجره های آلومینیومی است.

در مقابل وینیل به طور طبیعی عایق حرارت است. در سرمای زمستان فریم پنجره های شما همچنان گرم می ماند و اجازه خارج شدن هوای مطبوع خانه به بیرون را نمی دهد.

یکی از خصوصیات ویژه پنجره های UPVC امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای – Multi Chambered است که این حفره ها باعث تقویت بیشتر عایق بودن پنجره می شود.

حفره ها در پنجره جنس وینیل با عایق مخصوصی احاطه شده است که برخلاف حالت حفره ها در پنجره های آلومینیومی ، هوای بیرون را به داخل انتقال نمی دهد.

درب و پنجره آلومینیوم ساده  (Normal)

پنجره آلومینیومی دوجداره نرمال ,  آلومینیوم جزء قوی ترین و با دوام ترین موادی است که به راحتی تمیز و نگهداری می شود. بدین ترتیب پنجره های آلومینیومی دوجداره نرمال بهترین انتخاب در بازار پنجره هستند. پنجره های آلومینیومی دوجداره نرمال اغلب برای ساختمان های مسکونی ، تجاری و امکانات خرده فروشی استفاده می شود . پنجره های آلومینیومی دوجداره نرمال را می توان با اشکال، انواع و رنگبندی های مختلف ساخت. پروفیل آلومینیوم (اکستروژن) با دقت ساخته شده و می توان آن را به صورت دلخواه و با هر نوع رنگ پوشش داده شود. خواص صوتی و حرارتی پنجره های آلومینیومی دوجداره نرمال قابل مقایسه با پنجره های پی وی سی ، و آهنی نیست و به همین جهت کمی گرانتر از این نوع پنجره ها می باشند.

درب و پنجره چوب آلومینیوم (ALU Wood)

چوب طبیعی در تمام طول تاریخ زندگی بشر همراه یکی از مطلوب ترین مواد اولیه جهت تامین وسایل منزل از جمله مبلمان، بوفه ، وسایل اشپزخانه و درب و پنجره بوده است.در گذشته  چوب به دلیل ویژگی مقاومتی ، خواص فیزیکی آن از جمله هدایت گرمایی بسیار پائین، زیبایی و سهولت کار با آن به عنوان  یکی از مواد اصلی در تهیه در و پنجره بوده است از این رو  در گذشته در معماری ایران نیز همراه استفاده از پنجره های اورسی و دربهای چوبی بسیار رواج داشته است . با تغییر روند زندگی و تحولات معماری رفته رفته  پنجره های چوبی جای خود را به پنجره های فلزی دادند و یکی از مهمترین دلایل استفاد از پنجره های فلزی ویژگی مقاوتی بالاتر فلزات نسبت به چوب طبیعی می باشد. اما با تمام این تغییرات بشر همراه نیاز خود را به استفاده از متریال طبیعی چوب در بخش های داخلی خانه حس کرده و این امر منجر به ارائه پنجره های آلوود(چوب- آلومینیوم)  گردید. پنجره های آلوود از دو  بخش تشکیل شده است  که این دو بخش می تواند به طور مستقیم با هم در ارتباط باشد و یا به صورت ترمال بریک باشد، قسمت بیرونی پنجره  های لوود که در ارتباط مستقیم با شرایط جوی از جمله برف، باران و تابش خورشید می باشد از فلز آلومینیوم تشکیل شده است که مقاومت بالاتری نسبت به چوب دارد و  بخش داخلی پنجره آلوود تشکیل شده از چوب طبیعی که تمام ویژگی های چوب از جمله عایق حرارتی بالا و زیبایی طبیعت را دارد. در و پنجره آلوود یکی از جدیدترین متریال جهت ساخت در و پنجره می باشد. قسمت چوب در پنجره های آلوود می تواند به صورت چوب یکی تکه و یک پارچه باشد و یا می تواند از چوب فراوری شده حاصل شده باشد. در و پنجره آلوود در دو سیستم لولایی و لیفت اند اسلاید قابل اجرا است.

درب و پنجره آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)

پنجره یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی در ساختمان هاست ، اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومینیومی بسیار کمتر از پنجره های آهنی است . اما به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها، دوجداره نموده پروفیل آلومینیومی از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل و با این روش باعث کاهش انتقال حرارت میباشد .پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و نیز در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه حفظ میکند. درب و پنجره های آلومینیومی به دو صورت ساده و ترمال بریک ارائه می شوند. فرآیند استفاده از ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. پروفیلهای سیستم ترمال بریک از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند. تیغه های پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود.در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک با این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می باشد. بالا بودن استحکام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، اشعه UV و طول عمر بالا از مزایای تیغه های پلی آمید می باشد. طی آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، بطور متوسط ۱۰ % سطح خارجی ساختمان را پنجره و ۷۰ % از سطح هر پنجره را شیشه و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در و پنجره ها ۳۸ % کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و ۳۲ % کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما ، ۲۸ % کاهش مصرف سوخت ، ۲۰ % کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

به طور خلاصه تمام مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک را به صورت زیر میتوان فهرست کرد:

۱-عایق حرارتی

۲-عایق رطوبتی

۳-عایق صوتی

۴-غیر قابل اشتغال

۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت

۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار

۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی

۸-زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه

۹- سبکی فوق العاده

۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله

۱۱-مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها ۳۸% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و ۳۲% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، ۲۸% کاهش مصرف سوخت، ۲۰% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و همچنین به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

در پنجره‌های آلومینیومی با تکیه بر چند اتصال رایج به خصوص یراق آلات پیچ و پرچی و همچنین پانچ با استفاده از لقمه‌های توپر آلومینیومی قدرت اتصال به نحوی فوق‌العاده بالاست. یراق‌آلات مستقیماً به فلز آلومینیوم متصل هستند.

رنگهای پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق‌العاده بیش از ۲۰۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است. علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ‌ آمیزی دیگر یعنی آنادایز تنها برای پروفیل آلومینیوم قابل انجام است. پروفیل‌های آلومینیوم با رنگ‌های چاپی و سخت‌شدن در کوره دوام و زیبایی دو چندانی دارند.

 

کلیدواژه خود را وارد کنید